Defne Samyeli’nin sözleri gündem yarattı: ‘Bu soru tribünlere oynamak’

Ünlü oyuncu ve sunucu Defne Samyeli sosyal medya paylaşımlarıyla adından sıkça söz ettiriyor. Hem özel hayatı hem de açıklamalarıyla sık sık gündeme gelen Samyeli, bu kez geçtiğimiz gün katıldığı bir davette Filistin’deki İsrail soykırımı hakkında yaptığı açıklamayla gündeme geldi. Samyeli şunları söyledi:

“Bu sorunun da buna verilen tüm cevapların da tribünlere oynamak olduğunu düşünüyorum. Çünkü bu konu on yıllardır devam eden altında çok farklı dinamiklerin olduğu bir konu.

Taraflar konusunda haklı haksız demek ya da burada bir davette siz mikrofonu uzattığınızda iki satır “A çocukları ölmesin, gözyaşları artık dinsin, savaş olmasın barış olsun” demenin son derece yüzeysel, günü kurtarmaya yönelik açıklamalar olduğunu düşünüyorum.

Elbette ki dünyada insanların katledilmesi kimsenin oturup huzur içinde izleyebileceği bir şey değil. ama bu dünyada sistem böyle olduğu müddetçe, bizim askerlerimiz, ordularımız, silahlarımız olduğu müddetçe barışın olacağını düşünmek de son derece safça bir yaklaşım.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir