İlk kez bir arada aynı karede: Erdoğan ile Berat Albayrak…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kuruculuğunu damadı Berat Albayrak’ın Yönetim Kurulu Başkanlığını ise Esra Albayrak’ın yaptığı NUN Eğitim ve Kültür Vakfı bünyesindeki NUN Okulları’nda torunu Ahmet Akif’in de aralarında bulunduğu öğrencilerin mezuniyet sevincine ortak oldu.

Mezuniyet törenine Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın yanı sıra Prof. Dr. Hayrettin Karaman ve Sadık Albayrak katıldı.

Törenin dikkat çeken yanı ise Kasım 2020’de Hazine ve Maliye Bakanlığı görevinden affını isteyen ve bunu Instagram hesabından duyuran Berat Albayrak ve kayınpederi Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın o tarihten bu yana ilk kez aynı karede yer almasıydı.

İkili bu pozla ‘araları bozuk’ dedikodularına da yanıt vermiş oldu…

ERDOĞAN TÖRENDE KONUŞTU

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Fıtratı koruyan bir terbiye anlayışıyla eğitime yaklaşan bu güzide kurumda görüyorum ki öğrenciler hayata çift kanatlı hazırlanıyor. Bir yandan manevi değerlerine sahip çıkan diğer yandan sorgulayan, bilgi, irade, duygu ve eylem bütünlüğüne sahip nesiller yetiştiriliyor” dedi.

Öğrencilere nasihatte bulunan Erdoğan, şöyle devam etti:

“Bir duruşu olmalı insanın, bir bakışı, bir anlayışı, bir davası olmalı. Çünkü insana yaşadığını hissettiren aldığı nefes ve atan kalbi değildir. İnsana yaşadığını asıl hissettiren, kendisini aşkın bir davaya adaması ve o dava uğruna mücadele vermesidir. Kendiniz için, Türkiye için, ümmet için, insanlık için kurduğunuz hayalleriniz olsun. Hep söylediğim gibi ‘Aşkınan koşan yorulmaz.’ Yorgunluğu hissettirmeyecek, sizi geceleri dahi ayakta tutacak, koştukça daha da ileriye gitme isteği uyandıracak idealleriniz olsun.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir